Paieška

Choras “Nona”  2024 m. Dainų šventės programą  pristatė Paryžiuje

Kaišiadorių kultūros centro moterų choras “Nona” nuoširdžiai ruošiasi  2024 m. šimtmetį mininčiai Lietuvos  dainų šventei „Kad giria žaliuotų“. Choristės jau išmoko visą moterų choro repertuarą.  Pastangos nenuėjo veltui. Spalio 9 d. choras Kaišiadorių kultūros centro moterų choras ,,Nona” kartu su kitais 8 chorais iš Lietuvos buvo pakviestas į pačioje Paryžiaus širdyje  muzikavimo tradicijomis garsėjančią Šv. Marijos Magdalenos (Sainte Marie-Madeleine) bažnyčią, kurioje paryžiečiai ir Prancūzijos sostinės svečiai turėjo neeilinę progą išgirsti dalelę Lietuvos Dainų šventės programos. Choras dalyvavo viename iš Lietuvos chorų sąjungos 2023–2024 metais Europos sostinėse planuojamų koncertų. Jais siekiama pasauliui pristatyti Lietuvos dainų švenčių tradiciją, kuriai 2024-aisiais sukaks 100 metų.

Į Paryžių vyko chorai iš įvairių Lietuvos miestų:  „Diemedis“ (Kaunas), „Suvalkija“ (Marijampolė), „Pro musica“ ir „Aidas“ (Vilnius), „Pavasaris“ (Šiauliai), „Canticum novum“ (Pasvalys), berniukų dainavimo mokyklos „Varpelis“ jaunuolių choras ir J. Gruodžio konservatorijos mišrus choras (Kaunas).
            Koncerte dirigavo dalyvaujančių kolektyvų vadovai, tame tarpe ir choro “Nona” vadovė  Jurgita Jašauskienė.

Programą pradėjo mišrūs chorai dviem Juozo Naujalio motetais – „Omnes amici mei“ ir „In monte Olivetti“. Tokiu būdu choristai pagerbė dainų švenčių tradicijos pradininką, pirmosios šventės vyriausią dirigentą ir Lietuvos chorinės muzikos korifėjų Juozą Naujalį. Toliau koncerte kolektyvai atliko dainas iš 2024 metų jubiliejinės Lietuvos dainų šventės repertuaro. Lietuvos chorų sąjungos prezidentė Rasa Gelgotienė kalbėjo, kad labai džiaugiasi renginiu ir suteikta galimybe tokiam dideliam būriui choristų iš Lietuvos pristatyti ilgametę šalies tradiciją Prancūzijos šventovėje ir kultūros lopšyje, kuriame dirbo ir kūrė C. Saint-Saensas, G. Fauré ir kiti žymūs kompozitoriai.

Choro “Nona” dainininkės taip pat džiaugėsi gražia muzikos švente įspūdingoje Šv. Marijos Magdalenos (Sainte Marie-Madeleine) bažnyčioje bei garsių dirigentų komplimentais, pastebėjusiais jautrų kūrinių atlikimą. Po koncerto turėjome garbę nusifotografuoti su Lietuvos ambasadoriumi Prancūzijoje Nerijumi Aleksiejūnu išskleidę Kaišiadorių miesto ir choro „Nona“ vėliavas. Vėliavų išskleidimu pagerbėme savo miestą, mus palaikančius, mylinčius ir remiančius gerbėjus bei valdžios atstovus.

Įspūdingas buvo ne tik koncertas. Nepaliko abejingų ir Paryžiaus žavesys. Lankėmės pasaulyje garsiuose rūmuose ir meno galerijose Luvre ir Versalyje, taip pat Versalio soduose klausėmės muzikinių fontanų, stebėjome žavingus vandens raštus ir figūras. Vakare susibūrėme prie Eifelio bokšto. Kas kilo į Eifelio aukštybes, kas tiesiog grožėjosi neįtikėtina įspūdingai apšviesta konstrukcija ir džiūgavo, stebėdami Eifelio švieseles.

Choro “Nona“ dainininkės pasižymi didele meile dainai, darbštumu, atsakingumu ir aukšto rezultato siekimu. Mus uždega ir “užveda” mūsų vadovės Jurgitos Jašaukienės entuziazmas, dideli planai ir noras mus vesti tobulėjimo keliu. Esame dėkingos Jurgitai už didelį ryžtą ir aukštus siekius.  

Kelionėje mus lydėjo savanorė kelionės organizatorė Gabrielė Matačiūnienė, kuri pasirūpino mūsų turiningu laisvalaikiu bei mūsų angelai sargai Aušra ir Vygintas Katkauskai. Nuoširdžiai jiems dėkojame.

Į dažnai užduodamą klausimą – kas finansavo kelionę, atsakome – vykome už savo lėšas. Ne taip dažnai yra galinčių mūsų išvykas remti. Bet ačiū tiems, kurie nors kartais paremia ir padeda garsinti Kaišiadorių ir „Nonos“ vardą. Ačiū už mums dovanojamus ne tik pinigus, bet ir sūrius “Osvalds fabrica“, tortus, kitus saldumynus „Vaidos skanėstai“, priėmimą bei vakarienę ir pavėžėjimą ,,Nonna Vila“ savininkams Aušrai ir Vygintui Katkauskams. Dėkojame Kaišiadorių kultūros centrui, mumis besirūpinančiais, savivaldybės Tarybos nariams Giedrei Pavasarytei, Romualdui Kubiakui, Kaišiadorių r. savivaldybei bei merui Šarūnui Čėsnai, administracijos direktoriui Karoliui Petkevičiui.

Visus savo rėmėjus ir gerbėjus kviečiame į padėkos koncertą lapkričio 16 d., kuriame išgirsite dalį festivaliuose ir konkursuose nugalėjusių mūsų  atliekamų kūrinių bei dalelę Dainų šventės repertuaro dainų.

Iki pasimatymo Kaišiadoryse!

Birutė Tadarauskienė

Kaišiadorių kultūros centro moterų choro „Nona“ choristė