Paieška

Europa Cantat Junior 2020 Vilnius

Šį rudenį buvo paskelbta, kad Lietuva laimėjo teisę 2020 m. Vilniuje surengti vaikų chorų festivalį „Europa Cantat Junior“. Nors iki festivalio – dar daug laiko, aktyviausi vaikų chorų vadovai jau susibūrė į kūrybinę grupę, siūlysiančią festivalio turinio ir formos sprendimus tarptautiniam valdymo komitetui, išrinktam koordinuoti sklandų festivalio organizavimą. Lietuvos nacionaliniame kultūros centre kūrybinės grupės nariai Arvydas Girdzijauskas, Artūras Novikas, Valerija Skapienė, Jolita Vaitkevičienė, Vytautas Miškinis, Remigijus Adomaitis ir Danguolė Beinarytė susitiko su festivalio vadybininkų komanda Kristijonu Bartoševičiumi, Ieva Krivickaite, Silvija Pročkyte ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovais Sauliumi Liausa, Aurelija Andrejauskaite ir Donatu Zakaru.


Kadangi teisę rengti festivalį laimėjo vadybininkų kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru ir Lietuvos chorų sąjunga paruošta paraiška, dar kartą aptarta, kad šios dvi organizacijos ir apsiims daugumos organizacinių klausimų. Vaikų chorų vadovai su kolegomis daug diskutavo apie festivalio temą – ką naujo, negirdėto, išskirtinai lietuviško ar kaip tik – vienijančiai paprasto galime pasiūlyti? Kaip pasaulio vaikų chorams pasakyti, kad 2020 m. vasarą rinktųsi Lietuvą? Galimomis temomis įvardintos sutartinės, technologiniai Lietuvos pasiekimai, Lietuvos gamtos elementai.


Susitikimo metu diskutuota apie Lietuvos vaikų chorų vaidmenį festivalyje – tą pačią vasarą Vilniuje vyks Moksleivių dainų šventė, todėl bandyta palyginti vasaros atostogų ir vaikų užimtumo jų metu patirtis. Visi susitikimo dalyviai vieningai sutarė, kad organizuojant festivalį bus svarbu ieškoti būdų Lietuvos chorams pasiūlyti kitokias dalyvavimo sąlygas nei užsieniečiams – mažesnį dalyvio mokestį, lengvatines sąlygas vadovams, norintiems pasisemti patirties iš atvyksiančių pasaulinio garso chorinės muzikos žvaigždžių, ir pan. Kalbėta ir apie tai, kad Lietuvoje pirmą kartą vykstant tokio masto vaikų chorų renginiui, jį bus galima išnaudoti politiniams tikslams – diskusijai su valdžios institucijomis ir vaikų chorų įvaizdžio gerinimui.