Paieška

Lietuvos chorų sąjunga pradeda projektą „Skambantys skverai“

Projektas SKAMBANTYS SKVERAI – tai chorinės muzikos pusvalandžiai Vilniaus aikštėse, skveruose ir kitose viešose vietose.

Atsiliepdami į Vilniaus savivaldybės kvietimą teikti kultūros srities projektus, LCHS pateikė projektą, kur Vilniaus miesto mėgėjų chorai pasirodys atvirose miesto erdvėse su savo laisvai pasirinkta programa ir sau patogiu metu.
Pagrindinė idėja – labai paprasta: tiesiog parodyti miestiečiams ir Vilniaus svečiams, kad chorai egzistuoja, kad dainuojantys žmonės yra smagūs, linksmi, iniciatyvūs ir kad chorinė muzika yra graži ir įdomi – pasakoja Lietuvos chorų sąjungos prezidentė Rasa Gelgotienė.
– Pakvietėme dalyvauti aštuonis Vilniaus miesto mėgėjų chorus, ir jiems pateikėme labai paprastus reikalavimus: patiems pasirinkti pasirodymo laiką, vietą ir programą. Svarbiausia – kad programa ir choro dainavimas būtų patrauklus praeiviams, kad jie stabteltų ir pasiklausytų.
Smagu, kad visi kolektyvai noriai atsiliepė į mūsų kvietimą, tad jau gegužės mėnesį tikėjomės pirmųjų pasirodymų. Karantinas sutrukdė chorų planus.
Tačiau pirmieji užtraukti dainą Vilniaus aikštėje nusprendė vyrai – birželio 7 dieną, 18 val. skvere prie šv. Kotrynos bažnyčios „Skambančių skverų“ koncertų ciklą pradės ,,Ąžuolų klubo vyrų choras, vadovaujamas prof. Povilo Gylio.

Kituose koncertuose dainuos mišrus choras „Dobilas“ (vad. I. Garla),  VDU ŠA mišrus choras „Ave vita“ (vad. K. Barisas), kamerinis choras „Musica dell‘arte“ (vad. G. Barisaitė-Mitkuvienė), mišrus choras „Artyn“ (vad. E. Žilinskaitė), kamerinis choras „Sodžius“ (vad. R. Maleckaitė), mišrus choras „Sonoros“ (vad. V. Skapienė.

Lietuvos chorų sąjunga tikisi paskatinti „SKAMBANČIŲ SKVERŲ“ projektų atsiradimo ir kituose Lietuvos miestuose ir mažuose miesteliuose, vėliau projektą galimą būtų plėsti, apjungiant chorus, keičiantis miestams koncertuojančiais kolektyvais ir panašiai.

O dabar, birželio 7-ąją, nepraeikite pro šalį, pasiklausykite ,,ĄŽUOLŲ klubo” vyrų choro dainų.