Kovo 11 – oji Kaišiadorių kultūros centro moterų chorui „Nona“ ir jo vadovei Jurgitai Jašauskienei – labai ypatinga diena metuose jau nuo 2017 m., kadangi šio choro vadovės iniciatyva kasmet vyksta Respublikinis chorų festivalis „Lietuva, kai aš tave tariu“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui paminėti. Šiais metais jau šeštąjį kartą festivalį kaišiadoriečiams dovanoja chorinės muzikos mylėtojai iš visos Lietuvos.
Į VI Respublikinį festivalį „Lietuva, kai aš tave tariu“ susirinko moterų ir mišrūs chorai ir iš tolimesnių Lietuvos kraštų, ir mūsų kaimynai iš Vilniaus m. ir Kauno r. : Vilniaus mokytojų namų moterų choras „Aidas“, vadovė Lina Mačiulienė, koncertmeisterė Kotryna Gediminaitė, Kauno rajono Raudondvario kultūros centro mišrus choras „Svajonė“, vadovė Renata Mišeikienė, koncertmeisterė Ieva Lukšienė, Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“, vadovas Mindaugas Žalalis, Pasvalio kultūros centro mišrus choras „Canticum Novum“, vadovas Rimvydas Mitkus. Festivalyje skambėjo kiekvieno choro parengta trumpa programa – trys dainos, o po chorų pasirodymo – jungtinio choro bendrai atliekamos dainos. Festivalyje dalyvavo muzikos grupė „Marabu band“, vadovas Rimvydas Mitkus.
Festivalyje netrūko geros nuotaikos, linksmų susitikimų, netikėtumų, siurprizų ir skambių dainų.
Įspūdinga ir nepakartojama sukeltomis stipriomis emocijomis buvo jungtinio choro ir muzikos grupės „Marabu band“ atliekamų dainų programa. 150 festivalio dalyvių atliko gerai žinomas patriotines ir naujas lietuvių kompozitorių dainas, kurias kartu su choristais dainavo ir žiūrovai. (Gera pradžia prieš Pasaulio lietuvių dainų šventę 2024 m.!) Atliekant „Lietuva brangi“ visa salė netikėtai atsistojo ir giedojo kartu – kaip himną Lietuvai ir jos laisvei. Susigraudinome, pajutome begalinę vienybę ir mūsų Nepriklausomybės gėrį. Skambant kitoms dainoms – „Dėl tos dainos“, „Širdžių kalba“, „Vardan tos Lietuvos“ – jau nebedingo ta graži vienybės ir džiaugsmo nuotaika, todėl dainos skambėjo ir salėje – žiūrovai tapo dar vienu choru. Jungtiniam chorui dirigavo chorų vadovai: Jurgita Jašauskienė, Lina Mačiulienė, Renata Mišeikienė, Mindaugas Žalalis. Pritarė muzikos grupė „Marabu band“ iš Pasvalio, kurios vadovas Rimvydas Mitkus taip pat vadovauja ir Pasvalio mišriam chorui „Canticum Novum“.
Netikėto siurprizo sulaukėme iš seniausio Kaišiadorių muziko, daug nusipelniusio mokytojo ir kūrėjo, maestro Stanislovo Barzinsko. Nors ir būdamas garbaus amžiaus, scenos kultūros neapleido ir į festivalį atvyko ne tik solidžiai pasipuošęs, bet ir su ne viena gėlių puokšte. Jis nuoširdžiai pasveikino festivalio dalyvius, festivalio organizatorę ir buvusią mokinę ir kolegę Jurgitą Jašauskienę, savo pirmosios darbo vietos atstovus – Pasvalio chorą ir jo vadovą Rimvydą Mitkų. Dėkojame maestro!
Festivalio dalyvius ir svečius taip pat pasveikino Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus, festivalyje dalyvavęs su visa šeima. Jis pasidžiaugė dainuojančia Lietuva ir Kaišiadorių kraštu bei pakvietė niekada nepamiršti dainos.
Koncerto pabaigoje festivalyje dalyvavę chorai ir jų vadovai bei koncertmeisteriai apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.
O po festivalio visi trumpam susirinko bendram pasivaišinimui. Ir vėl skambėjo dainos, liejosi juokas, pokštai ir linksmybės. Juk susitiko bičiuliai, vienminčiai, mylintys dainą. Gaila, kad daugumos laukė tolimas kelias, tad vaišės ilgai neužtruko.
Dėkojame visiems padėjusiems rengti šį festivalį, ypač Kaišiadorių kultūros centro darbuotojams, renginio vedėjams Aistei Gudeliauskaitei ir Audriui Baniūnui, Linai Urbanavičienei, Astai Sabonytei, Jurgitos kavinės darbuotojams ir Jurgitai Jurevičienei, visiems žiūrovams ir gerbėjams.
Tegu visada skamba mūsų dainos Nepriklausomoje Lietuvoje!
Birutė Tadarauskienė, Kaišiadorių moterų choro “Nona” dainininkė
Nuotraukos – Astos Sabonytės