Paieška

Trys trečiadienio klausimai choro dirigentui

Taip vadinasi Lietuvos chorų sąjungos Facebook puslapyje trečiadieniais pasirodantys trumpi reportažai. Juose Lietuvos muzikos akademijos choro dirigavimo katedros studentė Renata Blaževič kalbina choro dirigentus.

– Dažniausiai dirigentą matome nusisukusį, diriguojantį savo kolektyvui. Mažai girdime jo balsą, matome jo veidą, nedažnai jį pakalbiname… Tuo tarpu kiekvienas dirigentas yra  neeilinė asmenybė, apdovanota lyderio bruožais. Juk jeigu tų lyderio bruožų  dirigentas neturės, jis neturės ir choristų, kurie seka kiekvieną jo rankos mostą ir iš kurių dainavimo mes aiškiai jaučiame persiduodant didžiulę dirigento moralinę jėgą ir talentą, sako LCHS prezidentė Rasa Gelgotienė.

Lietuvos chorų sąjunga sumanė pristatyti Lietuvai choro dirigentus iš visos Lietuvos, jaunus ir vyresnius, plačiau žinomus, ar kuklesnius, dirbančius kur nors nedideliame miestelyje… Pirmasis reportažas buvo skirtas Erikai Žilinskaitei, mišraus choro „Artyn“ dirigentei. Erika atskleidė, kas ją įkvepia ieškoti savo individualaus kelio vadovaujant chorui.

O birželio 3 dieną Renata kalbins Klaipėdos moterų choro „Dangė“ meno vadovę Juditą Kiaulakytę.
Judita papasakos ne tik apie tai, kokį ji įsivaizduoja idealų choristą, bet taip pat atsakys ir į klausimą, kas yra laimė.

Trečiadieniais LCHS socialinio tinklo Facebook paskyroje “TRYS TREČIADIENIO KLAUSIMAI CHORO DIRIGENTUI”.