Paieška

Apie renginį

Įvykę renginiai

Europa Cantat Junior – festivalis, skirtas vaikų chorams, kas trejus metus vykstantis vis kitame Europos mieste. Jį organizuoja Europos chorų asociacija „Europa Cantat“ kartu su konkursą laimėjusiu Europos miestu.
Konkursą 2020 metams laimėjo Vilnius, tačiau dėl Covid-19 pandemijos festivalis  perkeltas į 2022 metus ir tai reiškia, kad 2022 m. vasarą mūsų sostinėje susirinks aukščiausio lygio vaikų chorinės muzikos žvaigždės ir, žinoma, chorai – ne tik iš Europos, bet ir iš viso pasaulio! Festivalio formatas – kiek netradicinis. Registruodamiesi chorai rinksis, kokios muzikos (ir pas kokį pasaulinio lygio dirigentą) norėtų pasimokyti festivalio metu. Susirinkę kartu su kitais tą dirigentą pasirinkusiais choristais vaikai visą savaitę ruoš visiškai naują programą, kurią pristatys festivalio pabaigoje. Tam, kad galėtų dalyvauti festivalyje, chorai neprivalės atvažiuoti pilna sudėtimi, kadangi dirbs kartu su draugais iš kitų pasaulio šalių! Festivalio metu vyks įvairūs koncertai, paskaitos chorų vadovams ir muzikos mokytojams.
Festivalio tema Vilniuje – „Smart Singing“ („Išmanus/protingas dainavimas“), o tai reiškia, kad vaikai apie dainavimą sužinos tokių dalykų, kurių niekada nėra net sapnavę!

Dalyvavimas festivalyje – mokamas, bet Lietuvos choristams organizatoriai siūlo ypatingas sąlygas.

Daugiau informacijos: https://europacantatjunior.org/2020/lt/

Renginio organizatoriai: Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos chorų sąjunga, Europos chorų asociacija Europa Cantat