Paieška

Vaikų chorų kūrybinė laboratorija 2018

Vaikų chorų kūrybinė laboratorija lapkričio 23-24 d.  LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Registracija – https://goo.gl/forms/8dTDEZsuigL50VYG2
Vaikų chorų kūrybinė laboratorija – jau tradiciniu tampantis metodinis renginys vaikų chorų vadovams. Žinia, kad visi mes rūpinamės savo chorais, jų dainavimo kokybe, tačiau ar spėjame su laikmečio žingsniais, ar mūsų puoselėjamos dainavimo tradicijos atitinka laiko dvasią, jaunimo poreikius?
Šių metų Vaikų chorų kūrybinė laboratorija skirta dainavimo įprasminimui judesiu. Žinia, kad Lietuvos chorai į judesį dainuojant žiūri vis dar atsargiai. O Dainų šventėse režisierių siūlomi dainininkams judesiai dažnai ne padeda, o trukdo dainuot. Tačiau ar visada taip? Ar judesys negali būti prasmingas, padedantis dainininkų išraiškai ir klausytojų suvokimui? Pasaulinė ir kai kurių Lietuvos chorų praktika rodo, kad gali. Tačiau judesį reikia įvaldyti, naudoti prasmingai ir saikingai, su skoniu ir išmanymu. Chorų vadovų patirtį šioje srityje praturtino chorvedžių Vasaros akademijoje Liepaičių choro ir jų vadovės Jolitos Vaitkevičienės vesti praktiniai užsiėmimai. O į vaikų chorų laboratoriją šiemet atvyks žinoma pasaulyje judesio ir dainavimo specialistė Panda van Proosdij ir Olandijos. Specialistė veda seminarus visoje Europoje, dirba judesio pedagoge Olandijos choruose. Klaipėdoje Panda pristatys savo įžymų metodą “Judesys ir fizika”, ves praktinius užsiėmimus chorų dainininkams ir kursų klausytojams. “Laboratorijoje” koncertuos Latvijos vaikų chorai iš Jelgavos, nustebinę Europos muzikos pedagogus EAS konferencijos metu tiek dainavimu, tiek prasmingu judėjimu. Savo programą su judesiais pristatys vokalinės studijos “Kivi” dainininkai, programą su negirdinčiais artistais rodys Klaipėdos Vydūno gimnazijos vaikų choras. Savo patirtimi be Pandos van Proosdij dalinsis Danguolė Aukselienė, Nijolė Sinkevičiūtė ir profesorius Vytautas Miškinis. Tikimės, kad šis renginys suteiks chorvedžiams naujų idėjų ir kūrybinių impulsų, praturtins Lietuvos chorinį gyvenimą.
PROGRAMOJE:
Lapkričio 23 d. 14 val.
Balsas ir fizika. Choreografija.
Panda van Proosdij (Olandija) – šokio ir teatro specialistė, dirba su olandų vaikų ir jaunimo chorais kaip judesio pedagogė ir vadovė.Judesys dainuojant chore: privalumai ir trūkumai.
Vytautas Miskinis – berniukų ir jaunuolių Choras Ąžuoliukas meno vadovas, LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija profesorius.Judesio svarba muzikinio kūrinio atlikimui.
Aukselienė Danguolė – vokalinės džiazo 
studijos Kivi choir vadovė. Judesys dainavimui ar dainavimas judesiui?
Nijole Sinkeviciute – kompozitorė, LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija docentė, Klaipėdos Jaunimo Teatras kūrybinė bendradarbė.
Registracija: https://goo.gl/forms/8dTDEZsuigL50VYG2Vieta: LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija Klaipėdos fakulteto koncertų salė (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)Maloniai prašome registruotis iš anksto.
Registracijos pabaiga: lapkričio 22d. 
Informacija: grazina.ribokaite@lmta.lt, +370 615 79 208.
Seminaro kaina 15€. Mokestį galima sumokėti pavedimu arba prieš seminaro pradžią.