2022 metų birželį Kaunas aidės chorinės muzikos garsais – mieste vyks dešimtasis tarptautinis chorų festivalis „Kaunas cantat“. Šįsyk organizatoriai žada praplėsti festivalio programą ir muzika iš visos Europos papildyti „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programą.
Festivalio „Kaunas cantat“ žiūrovams ir klausytojams žadama pasiūlyti Kauno miestui neįprastų koncertų. Keli jų bus rengiami prie žymiausių miesto fontanų – ten įsikurs nedidelės scenos, kuriose kolektyvai iš Lietuvos ir užsienio pristatys chorinės muzikos programas gamtos, vandens ir žemės temomis. Vakariniai koncertai prie Kauko laiptų, Laisvės alėjos ir Vienybės aikštės fontanų sukurs magišką atmosferą ir įtrauks į garsų tėkmę.
Simbolišką sugrįžimą prie chorinės muzikos šaknų žymės koncertai Kauno miesto ir rajono bažnyčiose. Juose bus siekiama demonstruoti įvairialypes chorų galimybes ir puoselėti sakralinę muziką.
Festivalio atidarymo koncerte Vienybės aikštėje dainuos profesionalus ansamblis iš Vokietijos „Singer Pur“. Europos kontekste tai išskirtinės sudėties kolektyvas: vienas sopranas, trys tenorai, baritonas ir bosas. „Singer Pur“ repertuaras neribotas: kiekvieno pasirodymo metu galima išgirsti viską, ką sugeba atlikti žmogaus balsas – nuo viduramžių muzikos iki avangardo. Festivalyje „Kaunas cantat“ ansamblis atliks įvairių žanrų ir stilių chorinę muziką, pritaikytą neįprastai dainininkų sudėčiai.
„Džiaugiuosi, kad mūsų komandai pavyko pakoreguoti įprastą festivalio koncepciją ir pritaikyti ją tiek jaunam, tiek brandžiam klausytojui“, – sako festivalio direktorius Rolandas Daugėla. „Šiais metais stengsimės aprėpti kuo daugiau muzikos žanrų ir pakviesti įvairių chorų bei ansamblių, kuriuose būtų gausu skirtingų atlikėjų: vaikų, moterų ar vyrų – profesionalų ir mėgėjų. Svarbiausia, kad kiekvienam klausytojui pataikytumėm tiesiai į širdį“, – papildė R. Daugėla.
Vienas 2022 metais vyksiančio festivalio akcentų – naujas „open singing“formatas. Prie „padainavimų“ galės prisijungti visi Kauno gyventojai ir svečiai. Bendrai dainai aikštėje renginių dalyviai ir praeiviai bus kviečiami kiekvieną festivalio dieną. Užduotis – per valandą išmokti keletą lengvų kūrinių, puikiai žinomų liaudies dainų ar kanonų, kuriuos uždarymo koncerte atliks ir atlikėjai, ir žiūrovai. Rolando Daugėlos teigimu, tokių „atvirų padainavimų“ Kaune iki šiol nėra buvę.
Festivalio himnu taps specialiai šiam renginiui parašytas Vaclovo Augustino kūrinys. Jį bus galima atlikti ir „atvirų padainavimų“ metu. Festivalio organizatoriai ketina plėtoti karantino metu išpopuliarėjusią virtualaus choro idėją, todėl dalyvauti festivalyje ir „Europos kultūros sostinės“ renginiuose bus galima dainuojant virtualiai.
„Virtualūs chorai išpopuliarėjo karantino metu. Idėja gana paprasta, tačiau reikalauja techninio išmanymo. Dainininkai atsiunčia savo garso ir vaizdo įrašus, kurie sumontuojami į vieną chorą su visų jo dalyvių veidais. Šis formatas nėra naujas, jį sugalvojo dirigentas ir kompozitorius iš JAV Eric Whitacre. Nusprendėme šią praktiką išmėginti festivalio metu, tad visi norintieji galės sudalyvauti nuotoliniu būdu“, – pasakojo festivalio koordinatorė Silvija Pročkytė.
Chorinės muzikos, festivalių, koncertų ir konkursų organizatoriai VšĮ „Lithuania Cantat“ veiklą pradėjo 2017 metais – nuo to laiko surengė ne vieną tarptautinį renginį Kaune, Šiauliuose ir Birštone. Juose dalyvavę mėgėjų kolektyvai varžėsi konkursuose ir koncertavo geriausiose miestų salėse. Šiais metais, įkvėpti „Kaunas 2022“ partnerysčių programos, organizatoriai ėmėsi naujų chorinės muzikos atlikimo formatų, pakvietė profesionalių atlikėjų ir surengs daugiau chorinės muzikos koncertų.
Tarptautinis chorų festivalis „Kaunas cantat“ – pirmasis 2022 metais Lietuvoje vyksiantis tokio tipo renginys. Jis ateityje gali išaugti į kur kas daugiau susidomėjimo sulaukiantį festivalį, skirtą chorinei muzikai. Organizatorių planuose – rengti tokio tipo festivalį Kaune kasmet. Bendradarbiaujant su tarptautinių festivalių tinklu norima pritraukti aukšto meninio lygio kolektyvų ir kelti chorinės muzikos prestižą.
„Norime skleisti žinią, kad dainuoti chore – tai įvairiapusis išsilavinimas, o buvimas scenoje drauge su kolektyvu, kuris kvėpuoja kaip vienas organizmas, brandina asmenybę. Labai tikimės, kad šįmet vyksiantis tarptautinis chorų festivalis „Kaunas cantat“ prisidės prie šių idėjų sklaidos“, – teigė S. Pročkytė.
Kviečiame chorus registruotis iki vasario 15 d.
DALYVAVIMAS RENGINYJE NEMOKAMAS!https://forms.gle/YY88EhrHDZL24Wya9