Pavasarį, kuomet atgyja ir atsinaujina gamta, pražysta medžiai, gėlės, mes kiekvienas tai jaučiame širdimi ir jausmais. Išgirstame upelio sruvenimą, švelnų miško ošimą, ar kažkada girdėtą gerą dainą. Š. m. gegužės 11d. į Vilniaus rotušę, pasiklausyti dainų iš savo aukso fondo, kvietė Vilniaus kultūros centro moterų choras ,,Liepos“ (meno vadovė ir dirigentė Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė) ir Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos Jaunių choras ,,Liepaitės“ (vadovė Jurgita Dirgėlaitė-Kutavičienė). Sukvietę į koncertą ,,O Vilniuj žydi Liepos“ chorai sveikino klausytojus ir Vilnių su 700-uoju jubiliejumi.
Choro ,,Liepos“ dainininkės savo kūrybinį kelią pradėjusios mergaičių chorinėje studijoje ,,Liepaitės“, dabar gyvuoja kaip savarankiškas kolektyvas. Daug koncertuojantis įvairiose Lietuvos koncertų salėse, bažnyčiose. Choro repertuarą sudaro įvairių kompozitorių kūriniai, kuriuos dažnai atlieka su garsais Lietuvos atlikėjais. Aktyviai dalyvauja tarptautiniuose chorų konkursuose ir yra pelniusios ne vieną apdovanojimą, laureato vardą.
Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos ,,Liepaitės“ puoselėja chorinio dainavimo tradicijų tęstinumą, o šiemet dar švenčiančios ir savo veiklos 30-metį.
Koncertą pradėjusios choras ,,Liepos“ Kęstučio Daugirdo išplėtota lietuvių liaudies daina ,,Užaugo liepa“, kuri yra sudėtinga ir nelengva ją atlikti, simboliškai šią dainą skyrusios savo kolektyvui, kad choras ,,Liepos“ yra subrendęs, užaugęs, profesionalus kolektyvas. Labai švelniai, su gilia dinamika nuskambėjo Stasio Šimkaus harmonizuotą lietuvių liaudies daina ,,Ūžia girelė“ ir Andrejaus Jurjanso latvių liaudies daina ,,Vėjeli, pūsk“. Koncerto metu žiūrovai galėjo išgirsti vėlyvojo renesanso ir ankstyvojo baroko vokiečių kompozitoriaus Hanso Leo Hasslerio nuotaikingą ,,Šokį“ ir romantizmo atstovo Roberto Schumanno dainą ,,Namelis prie jūros“.
Kadangi choras ,,Liepos“ užaugo miete Vilniuje, koncerto metu žiūrovai galėjo išgirsti daug gražių prisiminimų, lietuvių poetų eilių, pasakojimų apie savo gimtą miestą Vilnių. Miestui Vilniui buvo skiriama ir daina Vytauto Barkausko ,,Senos gatvės“, kuri nuskambėjo pakiliai, nuotaikingai. Dainuojant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ,,Dainų dainelę“, sceną užpildė Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos choras ,,Liepaitės“. Mergaičių choras melodingai, švelniai atliko Vytauto Miškinio ,,Gražiausias sodas“ ir Broniaus Kutavičiaus ,,Papartis“. Labai žaismingai, jaunatviškai suskambo Orlando di Lasso ,,Tik tak“. Žiūrovai negailėjo gausių, šiltų plojimų ,,Liepaitėms“.
Koncerto pabaigai klausytojai išgirdo jungtinio choro atliekamų dainų: Vaclovo Augustino ,,Tėvyne Mūsų, Henry Purcellio ,,Pūsk trimitą“ Jean-Baptiste Wekerlino ,,Egzode-menuel“. Kūrinius atliekant jungtiniam chorui jautėsi masiškumas, pilnumas, gražiai suskambo ,,Liepaičių“ ir ,,Liepų“ kartu susilieję balsai. ,,Džiaukimės, didžiuokimės ir iš kartos į kartą puoselėkime žydintį, žalią, jaunatvišką, išdidų savo miestą“ – taip linkėjo moterų choras ,,Liepos“ ir ,,Liepaitės“ užbaigdamos koncertą Tomo Leiburo daina ,,Vilniaus rytas“.
Parašė Indrė Bareikytė