Paieška

Choras “Druskininkai”

Mišrus choras ,,Druskininkai“ susibūrė 2015 m. vasario mėn. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje. Tai įvairaus amžiaus ir profesijų žmones vienijantis mėgėjų meno kolektyvas.
2015 m. lapkričio mėn. choras ,,Druskininkai“ dalyvavo renginyje „Muzikos žvaigždės ir žvaigždutės” Vilniaus Rotušėje, taip pat koncertavo Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje bei Česlovo Sasnausko chorų festivalyje. Pirmoji choro koncertinė kelionė nusidriekė į Olandiją, Alkmaar miestą. Kolektyvas turėjo galimybę pristatyti lietuviškos muzikos programą bei kartu su olandų kameriniu choru ,,Sine Nomine“ atlikti L. V. Lopo ,,Missa brevis quasi grigalis“ ir S. Rachmaninovo ,,Mišparus“. Nuo 2015 m. choras tapo nuolatiniu Tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ atidarymo renginio dalyviu.
2016 m. rugsėjo mėn. choras atstovavo Lietuvai Tarptautiniame chorų konkurse Rimini, Italijoje. Kolektyvas varžėsi mišrių chorų kategorijoje, pasirodymas įvertintas Sidabro diplomu. Gruodžio mėn. Tarptautiniame chorų sakralinės, adventinės ir kalėdinės muzikos festivalyje-konkurse ,,Cantate Domino“ Kaune choras taip pat iškovojo Sidabro diplomą ir visai netrukus surengtas bendras koncertas su Šv. Marijos bažnyčios choru iš Ystad, Švedijos.
Už aktyvią veiklą ir Druskininkų miesto garsinimą 2016 m. choras apdovanotas stiklo lašo statulėle ir Druskininkų miesto mero padėka.
2017 m. Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse choras įvertintas aukščiausiu I laipsnio diplomu ir specialiuoju diplomu. Kolektyvas taip pat laimėjo Aukso diplomą ir specialųjį prizą už lenkiškosios kultūros populiarinimą ir puoselėjimą Tarptautiniame F. Nowowiejski chorų konkurse Lenkijoje.
Choras aktyviai dalyvauja miesto kultūriniuose renginiuose, Lietuvos dainų šventėse, koncertiniais pasirodymais džiugina šalies ir užsienio klausytojus, rengia tradicinius Kalėdinius koncertus. Kolektyvas atlieka įvairių stilių, žanrų ir epochų muziką.

Kontaktai:

El.p.: i.vagnoriute@gmail.com

Mob. tel.: +370 622 43825