Paieška

Mišrus choras “Leliumai”

„LELIUMAI“ – tai mišrus mėgėjų choras, muzikos entuziastų suburtas 1972-aisiais Kaune. Kiekvieni choro „LELIUMAI“ muzikiniai metai pažymėti šiltais koncertais Lietuvos miestų ir miestelių klausytojams, nuostabiais festivaliais ir susitikimais su užsienio chorais tolimose šalyse, nepamirštamais Dainų švenčių įspūdžiais.
Net 42-jus metus, nuo pirmosios repeticijos 1972-aisiai chorui vadovavo profesorius Albinas Petrauskas. Per savo gyvavimo metus „LELIUMAI“ aktyviai dalyvavo muzikiniame gyvenime, sulaukė pripažinimo daugelyje konkursų Lietuvoje, o 1983 metais 30-ajame tarptautiniame chorų festivalyje Airijoje, Korke laimėjo trečiojo laipsnio prizą.
Choro koncertuose skamba įvairių stilių kūriniai, ypatinga repertuaro dalis skiriama lietuviškai muzikai. Ne vienas Lietuvos kompozitorius savo kūrinius dedikavo chorui „LELIUMAI“.
Choras „LELIUMAI“ puoselėja ir brangina tradicijas, suburiančias choristus, šeimų narius ir draugus, dainos mylėtojus ir muziką puoselėjančius profesionalus. Leliumai kasmet vasario 16-ąją pakviečia chorinės muzikos gerbėjus į koncertą Valstybės dienos proga, rengia tradicinį Kalėdinį koncertą ir muzikines vakarones su ryškiomis Lietuvos kultūros bei politikos asmenybėmis.
„LELIUMAI“ kasmet vyksta į koncertines keliones, pabuvojo daugelyje Europos šalių, Amerikoje, Kanadoje, Korėjoje. Choras puoselėja meninius ryšius su kitų šalių chorais Danijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, yra surengęs tris tarptautinius chorinės muzikos festivalius „Leliumai“.
Dainius Druskis – choro„LELIUMAI“ meno vadovas ir dirigentas nuo 2014-ųjų rudens. Jo kūrybinė karjera pasižymi turtinga koncertine veikla vadovaujant jaunimo chorams ir pelnint nugalėtojų titulus festivaliuose Lietuvoje “Dainuok ir keliauk” bei Vienos jaunimo muzikos asamblėjos konkurse.

Choro kategorija: II

Kontaktai:

www.leliumai.lt

El.p.: choro Leliumai prezidentė Dalia Krikščiunienė: kriksciuniene@gmail.com

Mob.tel.: 8 867 627161