Paieška

Sakralinės renesanso polifonijos ansamblis „decOrata“

Sakralinės Renesanso polifonijos ansamblis „decOrata“ susibūrė 2013 m. rudenį Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Pagrindinis kolektyvo tikslas – liturgijoje giedoti renesanso sakraliąją polifoniją, atskleisti tikintiesiems Bažnyčios muzikos lobius ir…
patiems šios muzikos pagalba augti tikėjime. Be savo gimtosios Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos, ansamblis yra giedojęs įvairiose Lietuvos bažnyčiose (Vilniuje, Kaune, Rietave, Žemaičių Kalvarijoje, Palangoje, Šventojoje ir kt.), koncertavo Vokietijoje.

Ansamblio pavadinimas „decOrata“ – iš lotyniško žodžio decor (derėjimas, puošnumas). Geriau įsižiūrėję ir įsiklausę į šį žodį, jame randame ne tik išorinį šios muzikos puošnumą ir grožį, – jame slypi ir didžiausias giesmininkų troškimas – melstis (lot. orare) iš širdies (lot. de cor).

Ansamblio repertuare skamba G. P. da Palestrina, T. L de Victoria, H.L. Hassler, L. G. da Viadana, F.Soriano, F. Anerio, P. de la Rue, T. Tallis, W. Byrd, O. de Lassus ir kt. Renesanso kompozitorių kūriniai.

Ansambliui vadovauja chorvedys ir muzikos pedagogas Marius Lingvenis. 2014-2016 metais kolektyvui vadovavo ir iki šiol jį konsultuoja chorvedys ir senosios muzikos specialistas Vilimas Norkūnas, 2011 metais sakralinės muzikos magistro laipsnį įgijęs Austrijos Graco menų universitete (prof. U.Walther klasėje), o 2012 metais įgijo ir chorinio dirigavimo magistro laipsnį (prof. J.Prinz klasėje).

Kontaktai:

www.decorata.lt

El.p.: kristupas.sidlauskas@gmail.com, decorata.musica@gmail.com

Mob.tel.: 8 624 69965