Paieška

Šiaulių valstybinis kamerinis choras “POLIFONIJA”

Choras, kaip ir žmogus, turi savo gyvenimo tarpsnius. Kai choro amžius artėja prie 50-mečio, galima nužymėti pagrindinius jo amžiaus tarpsnius.

1974 m. – ankstyvoji vaikystė, kuomet chorvedžių Danutės ir Sigito Vaičiulionių suburtas Senosios muzikos ansamblis Šiauliuose gruodžio 31 d. atliko  pirmąjį savo koncertą, kuriame skambėjo renesanso ir baroko epochos muzikos kūriniai.

Vėliau ansamblio veikla plėtėsi, koncertų daugėjo, ir jau po 5 metų ūgtelėjusiam kolektyvui buvo suteiktas choro „Polifonija“ vardas ir Liaudies kolektyvo statusas.

Choro atlikimo kultūra, repertuaras ir koncertų gausa „Polifoniją“ vedė link naujų kūrybinių pasiekimų. 1986 m. choras išauga paaugliškus mėgėjų marškinėlius ir tampa profesionaliu kolektyvu – Lietuvos valstybinės filharmonijos Šiaulių kameriniu mišriuoju choru.

1998 m. choras atsiskiria nuo Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir tampa brandžiu Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“. Nuo to laiko choro statusas nesikeičia, keičiasi tik repertuaras, „Polifonijos“ tradicija tapusius renesanso ir baroko epochos kūriniais paremtą repertuarą papildant įvairių epochų ir šalių kompozitorių kūriniais, didelį dėmesį skiriant lietuviškos chorinės muzikos sklaidai Lietuvoje ir pasaulyje.

Choras „Polifonija“ nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse. Koncertinių kelionių biografijoje – Italija, Brazilija, Argentina, Vokietija, Austrija, Rusija, Švedija, Ukraina, Lenkija, Čekija, Slovakija, Bulgarija, Prancūzija diriguojant puikiems šalies ir užsienio dirigentams, tokiems kaip Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Vytautas Miškinis, Vaclovas Augustinas, Modestas Pitrėnas, Robertas Šervenikas, Ravil Martynov (Rusija), Vladimir Begletsov (Rusija), Karmina Šilec (Slovėnija), Georg Mais (Vokietija), Mats Nilsson Sindenius (Švedija), Magnus Wassenius (Švedija), Ingo Ernst Reihl (Vokietija), Anthony Trecek-King (USA), Richard Bjella (USA), Ferdinando Sulla (Italija) ir kt.

Choras aktyviai koncertuoja su Lietuvos bei užsienio profesionalais: orkestrais, ansambliais, instrumentalistais bei solistais.

Kiekvienais metais choras dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, taip skleisdamas lietuviškos chorinės muzikos žavesį.

Naujausias pelnytas pripažinimas – 2021 metais laimėta I vieta Tarptautiniame stačiatikių sakralinės muzikos konkurse “Hajnowka”, dalyvaujant profesionalių chorų kategorijoje.

Kontaktai:

www.polifonija.lt

Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas

Linas Balandis
+370 678 22331
l.balandis@gmail.com