Paieška

VDU ŠA mišrus choras “AVE VITA”

Choras „Ave vita“ garbingai tęsia buvusių meno vadovų- dirigentų Juozo Gaubo ir Stepo Sodeikos (~1935~1939), Alfonso Mikulskio (~1939~1945), Enriko Kiškio (~1945~1947), Antano Ilčiuko (1947-1958), prof. Klemenso Griauzdės (1958-1962), prof. Jono Aleksos (1961-1962), doc. Margaritos Gedvilaitės (1962-1994) muzikines tradicijas.

Nuo 1994 m. kolektyvui pradėjo vadovauti prof. Kastytis Barisas, dirbęs chormeisteriu nuo 1981 m.

Akademiniame chore dainuoja apie 40 įvairių specialybių studentų. Stiprus ir darnus kolektyvas stebina klausytojus savo jaunatvišku žavesiu, entuziazmu, kūrinių atlikimo meistriškumu bei koncertinio repertuaro įvairove.

Choras „Ave vita“ – respublikinių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“, festivalių ir konkursų dalyvis, daugelio tarptautinių konkursų, vykusių Darmstadt (Vokietija), Heythuysen (Olandija), Valetta (Malta), Montreux ir Neuchatel (Šveicarija), Athens (Graikija), Cantonigros (Ispanija), Neerpelt (Belgija), Veldhoven (Olandija), Ancara (Turkija), Olomouc (Čekija) ir kt. laimėtojas. Sėkmingai dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose ir koncertuose JAV, Meksika, Italijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Slovakijoje, Ispanijoje ir kt. Dėl savo tarptautinio aktyvumo „Ave vita“ yra gavusi „Aukso paukštės“ nominaciją „Tarptautinio spindesio žvaigždė“. Tai yra aukščiausias kolektyvo įvertinimas Lietuvoje.

Choras taip pat gali pasigirti nemažais laimėjimais Lietuvoje: XVII tarptautiniame S. Šimkaus chorų konkurse Klaipėdoje laimėta I-oji vieta, 1 – ame Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse savoje kategorijoje iškovota I vieta, 2 – ame konkurse – III vieta.

Meno kolektyvas per metus surengia apie 40-50 koncertų universitetuose, mokyklose, bažnyčiose, koncertų salėse. Repertuaras sudarytas iš įvairaus sudėtingumo kūrinių: religiniai kūriniai ir populiarios melodijos, lietuvių bei užsienio autorių opusai, harmonizuotos lietuvių ir kitų tautų liaudies dainos. Choro programoje yra ir stambios formos kūrinių, kuriuos kolektyvas yra atlikęs su Bonos universiteto, Justus-Liebig-Universität Giessen studentų simfoniniais orkestrais, Nebraskos universiteto Omahoje (JAV) simfoniniu pučiamuoju orkestru, Vilniaus muzikos mėgėjų, Vilniaus simfonietta“ simfoniniais orkestrais, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu orkestru, Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestru ir kt.

Šarmingo ir jaunatviško vadovo vedinas 2009 metais choras sėkmingai pradėjo savo muzikinę karjerą televizijoje. Pirmasis ir sėkmingas kolektyvo pasirodymas 2009 metais LRT organizuotame muzikiniame projekte „Lietuvos balsai“. 2010 metais dalyvauta muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai“ kartu su Vaida Genyte, taip pat choras talkino E. Andruliui ir R. Stoškuvienei bei Mijai su G. Leščinsku. Vėliau choras buvo kviečiamas į įvairius televizinius koncertus bei projektus kaip „Auksinis balsas“, kuriame koncertavo su Jurga Šeduikyte, Vaidu Baumila, Karina Krysko -Skambine bei Pauliumi Bagdonavičium, ir projekte „Dvi žvaigždės“ su Ramūnu Difartu bei „VIG Roses“ merginomis. 2014 metais choras dalyvavo muzikiniame projekte „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“.

Dar viena labai svarbus kolektyvo projektas – teatralizuotas Tautinių kostiumų pristatymas – koncertas „Raštų pynė“. Tai unikalus projektas, kurio pagalba pristatomas autentiškas lietuvių tautinis kostiumas. Penki to meto Lietuvos regionai (Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija, Dzūkija, Klaipėdos kraštas) bei kiekvienam regionui priklausančios lietuvių liaudies dainos. Su šiuo projektu choras apkeliavo nemažą dalį Lietuvos bei užsienio šalių, tokių kaip Rusija (2010 ir 2011), Vengrija (2011), Vokietija (2013) ir Baltarusija (2015).

Taip pat choras turėjo garbės koncertuoti su tokiais atlikėjais kaip Linas Adomaitis, Birutė Petrikytė, Edmundas Kučinskas, Merūnas Vitulskis, Ovidijus Vyšniauskas, Vytautas Juozapaitis ir kt.

Mišraus choro „Ave vita“ atliekami kūriniai įrašyti garso kasetėje (1996) bei kompaktinėmis plokštelėmis (2000, 2004, 2010, 2014, 2015, 2016).

Kontaktai:

El.p.: barisask@gmail.com

Mob. tel.: 8 687 88706