Paieška

Baigėsi projektas “Dainuojame Ukrainai”

Džiaugiamės, kad Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamas projektas “Dainuojame Ukrainai” džiugino miesto gyventojus ir svečius, skleidė solidarumo su Ukraina žinutę, kvietė praeivius ir stabtelėti ir pajusti tiek lietuviškos, tiek ukrainietiškos chorinės muzikos grožį.

Labai džiugu stebėti praeivių reacijas, kuomet skubantys, savo mintyse paskendę žmonės stabteli, ima klausytis choro, akimis suradę “daugiau žinantį” ima klausinėti – koks čia choras, kokia proga jis čia dainuoja, kas yra kolektyvo vadovas, koks kūrinys skamba. Būna, kad stabtelėjęs kelioms minutėms – pasiklausęs kelių dainų – toliau eina jau ramesniu veidu, šypsena pasipuošęs. Norime padėkoti Vilniaus miesto savivaldybei, jog akivaizdžiai palaiko Ukrainą ne tik įvairiomis iniciatybomis, bet ir per kultūros renginius: šio projekto esmė buvo labai paprasta – kiekvienas pasirodantis kolektyvas turi be savo pasirinktų dainų atlikti ir laisvai pasirinktas 2-3 ukrainietiškas, Ukrainai skirtas ar apie Ukrainą dainas. Džiugu, jog nei vienas projekte dalyvavės kolektyvas nekėlė klausimų – visiems buvo natūralus toks reikalavimas ir niekam tai nesukėlė sunkumų – visi kolektyvai savo repertuare jau turi ne po vieną ukrainietišką dainą.

Norime padėkoti ir projekte dalyvavusiems kolektyvams: Karoliniškių mišriam chorui “Libro” (vad. L. Zarankienė), chorui “Alumni Vilneneses” (Vad. A. Kriūnas), mišriam chorui “Langas” (vad. R. Kraucevičiūtė), VDU ŠA choras “Ave vita” (vad. K. Barisas), Vilniaus universiteto chorams “Virgo”, “Gaudeamus” ir “Pro Musica” (vad. R. Gelgotienė), Santaros klinikų mišriam chorui (Vad. G. Rastenytė-Mališauskienė), mišriam chorui “Sodžius” (vad. R. Maleckaitė), vyrų chorui “Varpas” (vad. T. Vavilovas).

Neabejotina, jog tokie Ukrainos palaikymo projektai yra svarbūs ir reikalingi.

Slava Ukraini!