Paieška

Eglės choro lietuviškos dainos – tarptautiniame festivalyje Vokietijoje

Pavasariui vis dar nedrąsiai žengiant, Eglės choristės pakėlėme sparnus į Vokietiją, į antrąjį tarptautinį festivalį „Choriole“, vykusį kovo 24-26 dienomis. Žavingame Brandenburge prie Havelio sutikome ne tik pavasarį, bet ir nuoširdžius festivalio šeimininkus – chorą „Jampression“ – bei muziką mylinčią publiką.

Pirmąją festivalio dieną mums buvo surengta labai įdomi ekskursija su gidu po Brandenburgą. O vakarop visi chorai susirinkome gotikinėje Šv.Paauliaus bažnyčioje (Paulikloster), tarnaujančioje puikia koncertų sale. Susipažinome su chorais iš Vokietijos, Danijos, Estijos, Nyderlandų; kartu padainavome kiekvieno choro vadovo pasiūlytą trumpą kūrinį, teko net paimprovizuoti.

Antrąją festivalio dieną kiekvienas choras turėjo galimybę tiesiog padainuoti viename iš miesto kampelių, o vėliau visi susirinkome pagrindinėje aikštėje savotiškame flashmobe. Kiekvienas choras dainavo trumpą savo miestą pristatantį motyvą, vėliau visi dainavome bendrą dainą „Together“. Bet svarbiausia – visi chorai kanonu paniūniavome mūsų vadovės Marijos Bacytės diriguojamą trumpą ištrauką iš lietuvių liaudies dainos „Sėdžiu po langeliu“, o pabaigoje Eglės choristės padainavome su žodžiais. Tai buvo mus tikrai sujaudinęs festivalio organizatorių prašymas. Daugiau informacijos apie flashmobą vokiečių kalba galite rasti čia https://www.meetingpoint-brandenburg.de/neuigkeiten/artikel/128149-flashmob-der-choriole-teilnehmer-auf-dem-neustaedtischen-markt-heute-konzert-im-paulikloster

Vėliau mūsų lietuviškos dainos skambėjo pilnutėlėje Šv.Pauliaus bažnyčioje Seniai mūsų nesiklausė tiek muzikos mylėtojų! Kiekviena daina sulaukė ilgų plojimų, o mums dainuojant Sauliaus Petreikio „Brolį“, pirmose eilėse sėdintys net ašarą nubraukė. Išeinančioms nuo scenos plojo net atsistoję. Sulaukėme daug komplimentų dėl to, kad dainavome vien tik lietuviškas dainas – užsienio publika tai itin vertina. Ne mažiau plojimų sulaukė ir kiti chorai – tai buvo tikra muzikos šventė visiems! Koncerto pabaigoje visų chorų bendrai atlikta daina „Together“ skambėjo net kelis kartus – visiems norėjosi pabūti kuo ilgiau kartu. Juk muzika iš tiesų sujungia!

Tai buvo kelionė, iš kurios parsivežėme labai daug teigiamų emocijų. Susiradome naujų draugų, su kuriais tikrai bendrausime ir toliau. Juo labiau, kad keli festivalyje dalyvavę chorai norėtų kitais metais atvykti pakoncertuoti į Lietuvą.

Pats didžiausias AČIŪ mūsų vadovei Marijai Bacytei už šią kelionę! Ir ačiū Lietuvos chorų sąjungai, kad savo socialinių tinklų paskyroje pasidalino informacija apie galimybę chorui iš Lietuvos dalyvauti festivalyje „Choriole“!

Eglės choristė Jolė Stimbirytė