Paieška

Išėjo Pasaulio chorų enciklopedijos I-oji dalis

2020 m. gegužės mėn. VšĮ “Gratulationes” išleido muzikologo Pauliaus Andriuškevičiaus “World Choir Encyclopedia, Volume I” anglų k. („Pasaulio chorų enciklopedija, I dalis“).

 

Trumpai apie knygą:

Išleidimo metai: 2020;

Formatas: A4;

Apimtis: 256 psl.;

Svoris: 1,380 kg;

Kalba: anglų;

 

Tai enciklopedinis leidinys, kuriame skaitytojas ras 80 chorų iš 26 šalių aprašymus, 77 chorų vadovų biografijas ir 146 spalvotas nuotraukas. Kiekvieno choro skyrelis susideda iš:

  • pilnas choro pavadinimas anglų kalba;
  • pilnas choro pavadinimas gimtąja kalba;
  • šalis, miestas;
  • choro sudėtis ir tipas;
  • įkūrimo metai;
  • choro aprašymas;
  • choro vadovo biografija;

 

Knygoje chorai yra išdėstyti abėcėlės tvarka pagal šalis: Argentina, Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Colombia, Croatia, Estonia, Georgia, Germany, Ireland, Italy, Lithuania, Malta, Mexico, Netherlands, Poland, Portugal, Russian Federation, Serbia, Spain, Switzerland, Turkey, Ukraine, United Kingdom, United States of America.

Leidinyje yra įvairių chorų: ir profesionalų, ir mėgėjų. Skaitytojas jame ras informaciją apie tokius profesionalų chorus kaip Melburno Karališkosios filharmonijos choras (Australija), Estijos filharmonijos kamerinis choras, Miunheno filharmonijos choras (Vokietija), Kauno valstybinis choras, Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“, choras „Jauna muzika“, Meksikos kultūros ministerijos ansamblis, choras „Rezonans“ (Turkija) ir kt.

Taip pat knygoje yra ne mažai vaikų ir jaunimo chorų: pvz., vienas seniausių pasaulio chorų – Šv. Florijono berniukų choras iš Austrijos, kuris buvo įkurtas 1071 metais, Oksfordo Magdalenos koledžo jaunuolių choras (Jungtinė Karalystė), Varšuvos universiteto akademinis choras (Lenkija) ir kt.

Pavardžių rodyklėje yra surašytos ne tik dabartinių ar buvusių chorų vadovų, bet taip pat ir žinomų dirigentų, pedagogų pavardės, kurie yra paminėti šioje knygoje.

 

Knygos pristatymą turbūt teks daryti rugsėjo ar spalio mėn., kai chorai grįš į savo repeticijas ir pradės savo įprastą veiklą. Tikėkimės, kad Covid-19 nesutrukdys.

 

Knygą galite įsigyti susisiekę su autoriumi arba su leidėju VšĮ „Gratulationes“. Pirmieji 50 pirkėjų gaus dovanų – Pauliaus Andriuškevičiaus knygą „Lietuvių muzikinės kultūros chronologinis žinynas: 1500 Lietuvos muzikų, 2011“.

Kaina: 18 EUR

 

Pagarbiai,

Paulius Andriuškevičius

paulius.muzika@gmail.com

+370 687 87233